Jak měřením určit správnou velikost prstenu?

Před zakoupením prstenu který Vám bude vyhovovat, potřebujete znát správnou velikost. Na třech příkladech vám ukážeme různé způsoby měření obvodu prstu, ne u všech ovšem dostaneme správný výsledek!

Jak se velikost prstýnku určuje? Většinou se jedná o vnitřní průměr prstenu a častěji vnitřní obvod prstenu, který je udáván v milimetrech. U popisu prstýnku, tak můžete najít hodnoty jako velikost prstenu, velikost kroužku atd. Nejčastější dámské velikosti prstenu se pohybují od 52 až do 57. Takto značené rozměry jsou využívané v převážné většině evropských zemí.

 

1. Klenotnické kroužky.

Nejjednodušší a nejpřesnější metodou, jak v domácích podmínkách zjistit velikost prstenu, je pořízení měřících kroužků. Kroužek, který nejlépe sedí, odpovídá správné velikosti prstenu. Jedná se o sadu kroužků, které simulují různé velikostí prstenů. Vy si tak můžete pohodlně vyzkoušet, který rozměr vám bude sedět nejlépe. Tento způsop měřeni velikosti prstenu vřele doporučujeme.

Klenotnické kroužky 

 

2. Plastový měřič prstů.

Zjištění velikosti prstenu pomocí měřícího proužku je velmi přesné a pohodlné. Jedná se o plastový proužek se stupnicí velikostí, který je opatřený lupou. Navléknete si ho (nebo vaší drahé polovičce) na prst, provléknete a utáhnete. Proužek musí lehce obepínat prst, jeho přetažení přes kloub by nemělo jít úplně lehce. Lupa se zastaví na čísle, které určuje velikost vašeho budoucího prstene. Tento způsop měření velikosti prstenu vřele doporučujeme.

 

 

3. Provázek a krejčovským metrem.

Pokud potřebujete zjistit velikost prstenu co nejrychleji, mohla by vám přijít vhod pomůcka, která s trochou snahy poslouží jako náhrada za měřicí proužek. V několika jednoduchých krocích vám ukážeme, jak změřit velikost prstenu za pomoci obyčejného provázku či stužky. Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený. 
Krejčovským metrem se dá také velice rychle určit velikost prstenu, ale krejčovský metr není určen k měření s milimetrovou přesností a i tentokrát se naměřená velikost liší od správné hodnoty a zde také platí, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Tyto způsoby měření velikosti prstenu nedoporučujeme.

 

 

Tabulka rozměrů prstenu.

Velikost prstenu můžete určit také podle průměru prstenu či obkresleného obrysu z níže uvedené tabulky. 

 

Co se stane, když zvolím špatnou velikost prstenu? 

Nevěste hlavu, není všem dnům konec. Budeme se maximálně snažit, abychom společně s vámi tento problém vyřešili, k vaší úplné spokojenosti.